Zapytaj o wolny termin

tel.: +48 18 20 173 89

Proszę podać datę przyjazdu

Proszę podać datę wyjazdu

Wybrana data od:

Podaj prawidłowy adres e-mail

Podaj numer telefonu

Nieprawidłowe dane

To pole jest wymagane

To pole jest wymagane

Nieprawidłowe dane

Ciekawe pomysły na spędzenie deszczowego dnia nad morzem – co robić, gdy pogoda nie dopisuje?

Deszczowy dzień nad morzem to nie jest rzadkość. Nawet w środku lata może zdarzyć się, że zamiast słońca za oknem pojawią się ciemne chmury. Czy wakacje nad Bałtykiem w związku z tym mogą być rozczarowaniem? Ależ nie, bo istnieje wiele sposobów na ciekawe spędzenie czasu, nawet gdy pogoda nie dopisuje.

Przedstawimy Ci kilka pomysłów na to, jak wykorzystać deszczowy dzień nad morzem, aby w pełni wykorzystać czas i cieszyć się wakacjami. Jeśli panujesz wakacje w Karwi albo w Jastrzębiej Górze, na pewno z nich skorzystasz. 

Zwiedzanie lokalnych atrakcji

Z Karwi albo z Jastrzębiej Góry w godzinę można dotrzeć do Trójmiasta. A tam już zawsze znajdziesz ciekawe, warte zwiedzenia miejsca, w których schronisz się przed deszczem. 

Gdańsk

 • W Gdańsku będzie to na przykład Muzeum Narodowe, idealne miejsce, by poznać bogatą historię i kulturę regionu, unikając deszczu na zewnątrz. Znajduje się tu kolekcja sztuki polskiej i zagranicznej, w tym słynne obrazy malarzy gdańskich.
 • Muzeum Bursztynu to kolejne ciekawe miejsce, w którym poznasz tajemnice zdobywania surowca, jego obróbki i zastosowania bursztynu w sztuce.
 • Stare Miasto w Gdańsku to urokliwe kamienice i słynna Fontanna Neptuna. Chociaż Gdańsk został zrujnowany w trakcie II Wojny Światowej, to jego odbudowa była tak udana, że uliczki wciąż są wyjątkowe. Wyjazd do Gdańska docenisz także podczas deszczowej pogody. Jeśli deszcz będziesz szczególnie dokuczliwy, można schować się w którejś z licznych kawiarni i restauracji.
 • Kolejnym ciekawym miejscem jest Centrum Hevelianum, interaktywne centrum nauki zapewniające moc atrakcji dzieciom i dorosłym, w tym eksperymenty, pokazy naukowe i symulacje. To doskonałe miejsce na edukacyjną zabawę, zwłaszcza w deszczowy dzień. 

Gdynia

 • Gdynia to oczywiście fantastyczna, modernistyczna zabudowa, ale także okręt Błyskawica czy Morskie Akwarium. W tym ostatnim możesz zobaczyć różnorodność życia morskiego, od kolorowych ryb, po egzotyczne gatunki koralowców. Wizyta w akwarium jest doskonałym sposobem na uniknięcie deszczu i odkrycie tajemnic podwodnego świata.
 • Centrum Nauki Experyment to kolejne interaktywne centrum nauki w Trójmieście, które zachęca do eksperymentowania i odkrywania zjawisk naukowych. Doskonałe miejsce do spędzenia czasu z rodziną, gdy pogoda na zewnątrz jest nieprzyjemna.

Latarnie morskie

Chociaż wspinaczka na latarnię morską zawsze zostaje nagrodzona fantastycznymi widokami, warto zobaczyć te wyjątkowe budynki od środka, nawet w czasie deszczu. W okolicy Karwi i Jastrzębiej Góry znajdziesz przynajmniej trzy takie atrakcje. 

 • Latarnia Morska Stilo to przyjemny sposób na spędzenie deszczowego dnia. Podziwiaj widoki z wnętrza latarni oraz poznaj jej historię i sposób funkcjonowania.
 • Latarnia Morska Rozewie umożliwia cieszenie się niezwykłymi widokami na morze, nawet przy deszczu.
 • Latarnia Morska w Helu — kolejna, którą warto zobaczyć podczas pobytu nad polskim morzem. 

Jastrzębia Góra

Jeśli nie masz ochoty na dłuższe podróże, atrakcje znajdziesz także w Jastrzębiej Górze, np. w Muzeum Figur Woskowych. Tutaj można podziwiać realistyczne figury woskowe znanych postaci ze świata kultury i historii. 

Aquaparki i centra SPA

Aquaparki i centra SPA to doskonałe miejsca na relaks i rozrywkę, zarówno dla rodzin, jak i osób poszukujących luksusu.

 

 • Jeśli masz nocleg w Karwi albo Jastrzębiej Górze, a chcesz wykąpać się w ciepłej wodzie pomimo niesprzyjającej aury, świetnym rozwiązaniem będzie przejażdżka do aquaparku w Redzie. Oprócz basenów, zjeżdżalni i innych atrakcji wodnych, aquapark ma gigantyczny basen, w którym można zobaczyć prawdziwe rekiny. To wyjątkowe doświadczenie dla miłośników fauny morskiej i niezapomniana atrakcja dla całej rodziny.
 • Aquapark w Sopocie to kompleks basenów, zjeżdżalni i atrakcji wodnych, który zapewnia rozrywkę i relaks dla gości w każdym wieku. Są tutaj liczne zjeżdżalnie, sauny, jacuzzi oraz strefa dla dzieci.
 • Centrum SPA i basen znajdują się także w Jastrzębiej Górze, w lokalnym hotelu. Nawet jeśli masz nocleg w tańszym pensjonacie, możesz korzystać z basenów, sauny, jacuzzi oraz z zabiegów pielęgnacyjnych i relaksacyjnych. 

Kreatywne zajęcia w pensjonacie Pasja

 • Nasz pensjonat organizuje różne kreatywne zajęcia dla dzieci. Latem, w określone dni, mogą one uczestniczyć w warsztatach artystycznych, podczas których nauczą się nowych technik malowania, rysowania oraz tworzenia biżuterii. Podczas tych zajęć dzieci mogą wyrazić swoją kreatywność, rozwijać umiejętności plastyczne i zdobywać nowe doświadczenia w dziedzinie sztuki. Nie nudzą się i świetnie spędzają wolny czas.
 • Dla najmłodszych gości przygotowaliśmy także specjalny pokój zabaw, wyposażony w różnorodne zabawki, gry i książki. Tutaj dzieci mogą spędzać czas, bawiąc się w bezpiecznym miejscu.
 • W Pasji są także gry planszowe. W każdym pokoju jest telewizor. Są też książki, które można w dowolnej chwili pożyczyć i oddać po ich przeczytaniu. 

Jeśli więc zaskoczyła Cię kiepska pogoda nad morzem, nie martw się, bo wakacje nad Bałtykiem zawsze są wyjątkowe.

Nasze opinie

Dowiedz się więcej o Pasji

Pasja to trzy rodzinne pensjonaty
zobacz co przygotowalismy dla naszych gości

Dom Wczasowy PASJA w Karwi
ul. Wałowa 12
84-105 Karwia

Dom Wczasowy PASJA
w Jastrzębiej Górze

ul. Zdrojowa 9 B
84-104 Jastrzębia Góra

Nowy Dom Wczasowy PASJA w Jastrzębiej Górze
ul. Zdrojowa 11
84-104 Jastrzębia Góra

Rezerwacje: 500 672 500
E-mail: pasja@pasja.eu

Mapy dojazdów

© 2024 "Copyright Ośrodek Wczasowy Pasja (Karwia, Jastrzębia Góra, Władysławowo). Wszelkie prawa zastrzeżone - kopiowanie treści bez zgody autora w celach zarobkowych zabronione.

Wykonanie strony: Werb.pl - Strony internetowe dla pensjonatów.

Pasja - Marlena 

Zapraszam do kontaktu
Marlena Długońska

pasja@pasja.eu
tel: 500 672 500