Zapytaj o wolny termin

tel.: +48 18 20 173 89

Proszę podać datę przyjazdu

Proszę podać datę wyjazdu

Wybrana data od:

Podaj prawidłowy adres e-mail

Podaj numer telefonu

Nieprawidłowe dane

To pole jest wymagane

To pole jest wymagane

Nieprawidłowe dane

Bezstresowa podróż z dziećmi – jak przetrwać długą drogę do pensjonatu?

Podróżowanie z dziećmi może być wyzwaniem dla każdego rodzica. Do naszych pensjonatów w Karwi i Jastrzębiej Górze przyjeżdżają samochodem, pociągiem lub autobusem rodziny z całej Polski. Dzieci jednak szybko czują się zmęczone i znudzone, przez co kapryszą. Znamy to, bo sami mamy czworo dzieci w różnym wieku.

Podpowiemy Wam, jak dobrze przygotować się do podróży i co zrobić, by była przyjemniejsza. Mamy praktyczne rady, które sprawią, że nawet długa droga minie przyjemnie.

Karwia i Jastrzębia Góra — dwie letniskowe miejscowości nad Bałtykiem

Karwia to niewielka miejscowość wypoczynkowa położona nad Morzem Bałtyckim, w województwie pomorskim. Jest częścią gminy Władysławowo i słynie z pięknych, jasnych plaż oraz spokojnej atmosfery, dlatego jest idealnym miejscem na rodzinny wypoczynek.

Jastrzębia Góra położona jest około 8 kilometrów na północny zachód od Władysławowa. Tutaj krajobraz tworzą malownicze klify i szerokie plaże.

Obie miejscowości są łatwo dostępne zarówno samochodem, jak i transportem publicznym.

Przygotowanie do podróży

 • Przed wyruszeniem w drogę dokładnie zaplanuj trasę, aby uniknąć niespodzianek. Skorzystaj z map i aplikacji GPS, aby znaleźć najkrótszą i najdogodniejszą trasę do Karwi czy Jastrzębiej Góry. Uwzględnij ewentualne objazdy oraz sprawdź informacje o ruchu drogowym, aby ominąć korki.
 • Zaplanuj regularne przerwy co 2-3 godziny. W tym czasie i Ty, i dzieci możecie odpocząć, skorzystać z toalety i zjeść coś dobrego. Wybieraj miejsca z placami zabaw albo leśne parkingi, aby dzieci mogły się wybiegać.
 • Podczas przerw zachęcaj dzieci do wykonywania prostych ćwiczeń i zabaw ruchowych, które pomogą im rozładować energię. Biegi, skakanie na skakance czy zabawy z piłką to świetne sposoby na aktywne spędzenie czasu.

 

Organizacja bagażu

 • Upewnij się, że wszystkie niezbędne przedmioty masz w zasięgu ręki. Pieluchy, chusteczki, przekąski, napoje i ulubione zabawki dzieci powinny być łatwo dostępne.
 • Spakuj osobny bagaż podręczny, w którym znajdą się najważniejsze rzeczy dla dzieci, takie jak dodatkowe ubrania, środki higieniczne, zabawki, książki, tablet z filmami i ładowarki. Dzięki temu wszystko będzie pod ręką, nawet jeśli główny bagaż będzie podróżował w bagażniku.
 • Przed wyjazdem upewnij się, że masz wszystkie niezbędne dokumenty i trzymaj je w bezpiecznym miejscu.
 • Stwórz listę rzeczy do zabrania, aby mieć pewność, że niczego nie zapomnisz. Na liście powinny znaleźć się ubrania, kosmetyki, leki, zabawki, dokumenty i sprzęt elektroniczny.

Komfort dzieci w podróży

 • Ubierz dzieci w wygodne, luźne ubrania, które nie będą krępować ich ruchów. Upewnij się, że odzież jest dostosowana do warunków pogodowych.
 • Ubieraj maluchy warstwowo i gdy zrobi się cieplej, pozwól dziecku na ściągnięcie bluzy czy kurtki.

Przygotowanie posiłków i przekąsek

 • Przygotuj zdrowe przekąski, takie jak owoce, warzywa, orzechy czy kanapki, które dzieci będą mogły łatwo zjeść w trakcie podróży. Unikaj napojów gazowanych, które mogą powodować problemy żołądkowe.
 • Nie zabieraj słodyczy. Lepsze będą zdrowe i pożywne przekąski.
 • Pamiętaj, że dziecko nie powinno jeść w trakcie jazdy samochodem.

Zabawy i rozrywka

 • Żeby zająć dzieci w trakcie długiej podróży, przygotuj różnorodne zabawy. Zabierz ze sobą książki, gry, tablet z filmami i aplikacjami edukacyjnymi.
 • Audiobooki i muzyka dla dzieci to świetny sposób na zajęcie ich uwagi i umilenie czasu w podróży.

Radzenie sobie z trudnymi sytuacjami

 • Kiedy dziecko nie radzi sobie ze zniechęceniem i złością, zastosuj techniki uspokajające, takie jak głębokie oddychanie czy opowiadanie historii.
 • Angażuj dzieci w planowanie trasy i pozwól im podejmować decyzje dotyczące przerw. Dzięki temu będą bardziej zaangażowane i spokojniejsze.
 • Zawsze miej pod ręką podręczną apteczkę z lekami na chorobę lokomocyjną, plastrami, środkami przeciwbólowymi oraz podstawowymi środkami higienicznymi.
 • Staraj się unikać pośpiechu, by podróż była spokojniejsza i bezstresowa. Daj sobie i dzieciom wystarczająco dużo czasu na odpoczynek i relaks.

 

Przybycie do celu

 • Kiedy już dotrzecie do naszych pensjonatów, szybko otrzymacie klucze do swojego pokoju. Od tej chwili możecie wybrać łóżka, rozpakować się, zwiedzić cały budynek, łącznie z jadalnią, kuchnią i pokojem zabaw.
 • Warto pójść na krótki spacer po okolicy lub pozwolić dzieciom na zabawę na naszym placu zabaw. Dzięki temu zrelaksują się i wyładują nagromadzoną energię.
 • Jeśli przyjechaliście przed południem i nie możecie się doczekać morskich kąpieli, możecie iść na plażę. Zarówno w Jastrzębiej Górze, jak i w Karwi, spacer nad morze z pensjonatów Pasja zajmie Wam kilka-kilkanaście minut. Zabawa na piasku na pewno zrekompensuje trudy podróży wszystkim urlopowiczom.

Podróżowanie z dziećmi nad polskie morze — podsumowanie

Podróż z dziećmi może być wyzwaniem, ale dobre przygotowanie sprawi, że będzie ona przyjemniejsza. Zaplanuj trasę i regularne przerwy na odpoczynek, upewnij się, że wszystkie niezbędne przedmioty są łatwo dostępne, a dzieci mają wygodne ubrania i zdrowe przekąski. Po dotarciu do pensjonatów Pasja cała Twoja rodzina szybko poczuje się jak w domu i zapomni o stresie związanym z długą jazdą.

Nasze opinie

Dowiedz się więcej o Pasji

Pasja to trzy rodzinne pensjonaty
zobacz co przygotowalismy dla naszych gości

Dom Wczasowy PASJA w Karwi
ul. Wałowa 12
84-105 Karwia

Dom Wczasowy PASJA
w Jastrzębiej Górze

ul. Zdrojowa 9 B
84-104 Jastrzębia Góra

Nowy Dom Wczasowy PASJA w Jastrzębiej Górze
ul. Zdrojowa 11
84-104 Jastrzębia Góra

Rezerwacje: 500 672 500
E-mail: pasja@pasja.eu

Mapy dojazdów

© 2024 "Copyright Ośrodek Wczasowy Pasja (Karwia, Jastrzębia Góra, Władysławowo). Wszelkie prawa zastrzeżone - kopiowanie treści bez zgody autora w celach zarobkowych zabronione.

Wykonanie strony: Werb.pl - Strony internetowe dla pensjonatów.

Pasja - Marlena 

Zapraszam do kontaktu
Marlena Długońska

pasja@pasja.eu
tel: 500 672 500